Alustame algusest!

Alustame algusest 🙂

See on minu esimene postitus selles blogis, kus ma tahan jagada enda rahaasjade teekonda. Mu eesmärk on saada võlgadest vabaks, kuid kõige olulisem oleks tunda rahalist heaolu või üleüldist heaolu ka siis kui rahaasjad ei ole hästi. Tahan jagada enda nippe ja nõuandeid, mida olen kasutanud selleks, et saavutada rahaline heaolu ja turvatunne ning kuidas hakkama saada väikese sissetulekuga. 

Rahaasju on võimalik planeerida igasuguse sissetuleku juures, mitte kunagi ei ole hilja teha esimene samm. Esimene samm on alati kõige raske, sest astutakse välja oma mugavustsoonist.  Olen arvamusel, et õnn ei peitu ainult rahas, sest selleks, et küllus inimeseni tuleks, tuleb oma elus ka teised asjad korda saada. Oleneb, millest rahaprobleemid alguse said.

Võlglaseks sattumiseks on mitmeid põhjuseid. Põhilised neist on sissetuleku järsk langus või üldse kadumine (nt. töötasu vähendamine, osalisele tööajale viimine, koondamine jne.), tervisliku seisundi halvenemine (ei saa töötada enam oma erialal), sõltuvusprobleemide tekkimine (hasartmängusõltuvus, alkoholisõltuvus, asjade ostusõltuvus jne.), oskamatus majandada (ei oska sissetulekuid jagada nii, et ka kuulõpuks oleks veel raha), kogemuste puudus (nt. lastekodu lapsed suunduvad oma elu peale ja puudub kogemus toime tulla), pettuse ohvriks langemine jne.

Olenemata sellest, millisel põhjusel rahaliselt keerulisse olukorda inimene on sattunud, siis väärib iga inimene abi ja tuge nende probleemide lahendamisel, et taastada turvatunne ning jõuda tagasi rahalise heaoluni. 

On väga palju neid, kes jagavad rahatarkust ja innustavad üksteist edu saavutama, kuid võlglasena ei aidanud need mind kuhugi. Eeldatakse, et inimesel on olemas sissetulek, mille pealt kokku hoida või võimalusi lisasissetuleku teenimiseks, et alustada enda teekonda finantsvabaduseni. Mida aga teha siis kui pangaarved on miinustes, kaelas on kohtutäiturid või inkassod ja tööl käimise võimalused piiratud? Mida teha siis kui kõik kulud on juba miinimumini viidud ja sissetulek liiga väike, et ei kata isegi vajaduspõhiseid kulusid? Need on küsimused, millele mina oskan vastata nii isiklikust kogemusest kui ka olles läbinud võlanõustaja koolituse.