Meelerahufond – jah või ei?

Meelerahufondi vajalikkus sõltub inimese sissetulekust. Kui on olemas ainult üks sissetulek ja ainult üks töökoht, siis tõesti tuleks mõelda meelerahufondi kogumisele. Igaüks peab iseenda olukorda arvestades analüüsima selle vajalikkust.

Subscribe
Notify of

7 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Guest
Merje
20 days ago

Kes ütles, et meelerahufond peaks olema eraisiku arvel? Meelerahufondi mõte on see, et sa saad raha kohe kätte, kui peaksid seda vajama. Ettevõtte kontole on sul ju ligipääs ja kui hoiad oma meelerahufondi seal, saad vajadusel selle kohe endale palgana välja maksta ja ei pea laenuhaidelt võlgu võtma, kui laps haigeks jääb.
Sinu puhul ei ole oluline katki läinud pesumasin, aga nagu ma aru saan, on sinu puhul ootamatud kulutused siis, kui sa ise või lapsed on haiged. Seda sa näed isegi ette, et seda juhtub tihti, nii et see pole “vääramatu jõud”. Niisiis oleks tõesti mõistlik selleks tarbeks omada meelerahufondi. Kui sa seda omada ei taha, on see su enda asi muidugi, aga kuidagi tobe teema, millele vastu vaielda. Meelerahufondile ma isegi ei näe mingeid vastuargumente, miks peaks olema halb, et sul on rahatagavara ootamatusteks.
Ka siis kui sul on mõnedsajad eurod igaks juhuks kõrvale pandud, on see meelerahufond. Päris nii on ka keeruline elada, et pole sentigi kuu lõpus alles.

Guest
Merje
20 days ago
Reply to  Gätlin

Keegi ju ei eelda, et sul oleks olemas rahatagavara. Sa ise raiud, et sul ei ole vaja. Aga tõsiasi on, et sinu olukorras oleks kogu see jama olemata jäänud. Tõsiasi on ka see, et see pole viimane kord, kui sa või su laps haiged olete ja saad oodatust vähem palka. Seda juhtub ilmselt veel väga palju kordi ja ilmselt uuesti juba lähikuudel, sest sul on väike laps, kes ongi tihti haige. See pole vääramatu jõud, vaid täiesti ette nähtav olukord.

Ei saa-ei saa “seaduse järgi”. Saad küll kui tahad. Vaevalt see kohtutäitur tuleb sul sokisahtlit läbi otsima, kui mõnikümmend eurot kuus sularahas paned meelerahufondi vastavalt oma kasutuslimiidile.

Sa oled vist väga kinni mingis kindlas mõistes, mis meelerahufond sinu jaoks on. See ei pea olema mingi kindel üks konto, mille nimi on meelerahufond ja mille peal on kindel summa raha. Meelerahufond on ka 50 eurot sokisahtlis, mis annab nagu nimi ütleb, meelerahu. Näiteks kui laps vajab kuu lõpus ravimeid ja sul on arvel 2 eurot, siis see 50 eurot annab meelerahu, et saad minna ja osta need ravimid, mille järele ootamatult vajadus tekkis.
Ütled, et eesmärk on ettevõttele rahatagavara koguda. See ongi meelerahufond. Nii et su plaan on luua meelerahufond.

Laenude võtmine ei ole alati halb, aga sa oled millestki valesti aru saanud – selline laenu võtmine on siiski alati halb. Võtta pangalaen, et osta korter, nii et laenu maksab üürnik, see on investeerimise mõistes hea laen. Sinu näitel on kahjuks halb laen ja see ei ole investeering. Sul on vist see investeeringu mõiste ka natuke lappes, ma ei saa üldse aru, mida sa selle all silmas pead, kuhu või mida sa investeerid.
Ära nüüd mängi tobu ka, teadsid väga hästi, kust laenad ja millised on tingimused. Päris nii ka nüüd elu ei käi, et võtad kõrge intressiga laenu eraisikult ja siis maksad ainult võetud summas raha tagasi. Ega see eraisik mingi heategevusühing ei ole ja oma südameheadusest sulle raha välja ei laena.

Guest
Lugeja
20 days ago
Reply to  Merje

Tal oli juba mõnda aega tagasi üks sarnane postitus meelerahufondi kohta ja siis ma tõin phm samu argumente. Ta hakkas siis pommitama välavõtetega seadusest, mis justkui peaksid tõestama, et ei tohi sentigi sukasääres olla. Ja et ta ei kasuta kunagi sularaha, sest muidu pole head ülevaadet rahaasjadest (parem kui üürileandja viskab korterist välja, eks – see-eest ülevaade olemas??!).
Nii et teda ei huvitagi mõistlikud argumendid kahjuks 🙁 Tundub, et tal lihtsalt see mõte on väljakannatamatu, et ta ei saagi kogu limiiti laiaks lüüa 😬.

Last edited 20 days ago by Lugeja
Guest
Merje
20 days ago
Reply to  Lugeja

No väga seaduskuulekas inimene, mis seal ikka öelda. 😀 Ma saan aru, et ei tohi olla, aga ma emana tõesti võtaks kasvõi selle 20 euri kuus välja ja paneks sularahana kõrvale, mitte et lapsed peavad oma kodust välja kolima, kui jälle haigestumine kõik paigast ära lööb.
Ma ei usu hästi, et kohtutäitur tuleb sokisahtlisse sularaha otsima, aga ma isiklikult kasvõi ütleks, et ostsin turult porgandeid selle raha eest ja hoiaksin tallel mustadeks päevadeks, mitte ei paneks lapsi sellisesse olukorda.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x