Mida maksumüüri?

Liitusin täna  Zlick keskkonnaga, et osad isiklikud postitused maksmüüri taha panna.

Miks on mõned postitused tasulised?

Tegemist on eksklusiivsete postitustega ja tahan, et see oleks ainult vähestele kättesaadav.

Milliseid postitusi lugeda saab?

Kohe kohe on ilmumas postitus minu reaalse konto seisuga. Võiks öelda, et laotan enda rahakoti sisu laiali. Jagan enda isikliku teekonda võlavabaks saamisel ja tahan, et see on kaitstud nii maksumüüri kui autoriõigusega.  Ma tean, et on neid kelle jaoks võib isikliku eduloo müümine veider tunduda. Samas, kes on müüki ja turundus õppinud, siis enamus kasutavad enda tooteid/teenuseid reklaamides ja müügi tõstmiseks just enda kogemuslugu.

Mida ma selle rahaga teen?

Raha ei tule mulle pihku ega liigu otsejoones mu võlgade katteks 🙂

Rahaasjadest.ee veebileht kuulub ettevõtte OÜ Blueberry Invest alla. Kõik kodulehel tehtud maksed suunduvad ettevõtte pangakontole. See võimaldab kirjutada tasuta kättesaadavaid postitusi, teha üritusi, pakkuda tasuta nõustamist jne. Kindlasti mingil hetkel hakkan ka ise kasumit saama, näiteks endale töötasu makstes, kuid tegemist on sotsiaalse ettevõttega. Sotsiaalne ettevõtlus on tegevus, mille põhieesmärk on mõjutada positiivselt ühiskonda.  Sotsiaalsete ettevõtete ühiskondlik eesmärk tähendab nende otsest panustamist inimeste toimetulekusse ja heaolusse.

Võlanõustamine on sotsiaalteenus, mille eesmärk on abistada isikut tema varalise olukorra kindlakstegemisel, võlausaldajaga läbirääkimiste pidamisel ja nõuete rahuldamisel, vältida uute võlgnevuste tekkimist toimetulekuvõime parandamise kaudu ning lahendada muid võlgnevusega seotud probleeme. Võlanõustamine ei ole tasuta saadav teenus. Mu huvi on vabatahtlikult panustada mingi osa oma kasumist ühiskondlike probleemide lahendamisse (inimeste rahaprobleemide lahendamisse) ja üks sellest on enda isikliku loo maksustamine aga ka pakkudes samal ajal tasuta artikleid, mis toetab võlgnevustega seotud probleemide korral. Ühest küljest võiksid võlausaldajad olla mõistvamad ja paindlikumad (vääramatujõud olukordades, kus raha reaalset ei ole, nt võlgnik oli töötu) ning teisalt, kuidas saaks võlgnik võimaldada stabiilset elamist (võlad ei tekitaks uusi võlgu) ning võlad saaksid tasutud.

Teisi sotsiaalseid ettevõtteid

Üks sotsiaalne ettevõte, millega ma kohe kohe koostööd alustan on Edumus. Edumus aitab töötavatel spetsialistidel Eesti noorte haridusse panustada, õpetades ühes koolis ühele klassile ühte ainet. Nad tahavad muuta hariduse noortele mitmekesisemaks ning leevendada õpetajate puudust. Seni saab B keelena validada kas vene või saksa keelt aga haridus liigub selles suuna, sest B keele valikuid võiks rohkem olla.  Minu huvi on hiina keelt õpetada, seega saame ehk koos haridusse panustada ja mine tea ehk tulevikus on hiina keel B keelena saadaval 🙂

Sina armas lugeja saada sellele kõigele kaasa aidata. Sa saad aidata seda, et meil oleks vähem võlgnike ja rikkamad võlausaldajad kui otsustad edaspidi lisaks tasuta saadaval olevale sisule ka tasulisi postitusi lugeda. Lisaks on loodud Ko-fi lehekülg annetuste tegemiseks. Viimane on siiski selleks, et tasuta tööd tehes kodus arved makstud saaks.

 

 

 

Subscribe
Notify of

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x