Subscribe
Notify of

10 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Guest
Lugeja
25 days ago

Väga segane jutt. Kas probleem selles, et põhiosa makstud, aga intressid ja/või viivised maksmata?

Guest
Lugeja
24 days ago
Reply to  Gätlin

Oot-oot-oot, lepingut sõlmides sa ju teadsid, mis on intress/viivis. Kuna oled võlanõustaja, pidid ju teadma, kas see intress/viivis on seaduslik või mitte. Kui nägid, et intress/viivis on ebaseaduslikult suur, siis oleks pidanud sellest laenuandjale kohe teada andma?! Miks olid nõus sõlmima lepingu, kui teadsid juba ette (pidid teadma!!!), et see on tühine?

Guest
Lugeja
23 days ago
Reply to  Gätlin

Kas keegi andis siis teile ilma lepingu või suulise(ilma allkirjastamata) kokkuleppeta laenu? Vaevalt küll, ei teeks seda ei teie ega keegi teine tervemõistuslik inimene. Seega mis juttu te ajate, et saatke leping? Kirjalik leping selle olemasolul on teil endal olemas (kui olete selle ära kaotanud, siis pole see laenuandja süü) , messengeri vestluse puhul peate ise mäletama või vaatama kirjavahetusest mida siis laenuandjaga kokku lepiti. Maksekäsus ja hiljem hagimenetluses lähevad praktikas messengeri vestlused arvesse vägagi hästi. Eraisikute vahel pole mingeid piiranguid intressidele ning kôrvalnõuetele kuid reegel on, et maksimum mida maksekäsuks vormistatakse on 2x põhinõue. Hetkel tundub, et mängite lolli ja ohvrit, raha laenamiseks olete nõus head nägu tegema kuid tagasimaksmise hetkel hakkate mingisugust juriidilist jura ajama, mis tihti ei vasta ka tegelikkusele. Arvestades teie lühikest kogemust võlanõustajana ning halba maksekäitumist, millega siin ise kelgite, siis arvestage, et oma potensiaalsetele klientidele “nõu” andes ei tohi te kahjustada laenuandjat, vastasel korral võib kahju kinnimaksmine ka teieni jõuda. Üleüldiselt, kui võtate kohustuse, siis täitke seda ja ärge üritage laenuandjat maha teha, sest tema soovib oma raha koos selle kasutamise eest kokkulepitud tasuga tagasi saada.

Guest
Lugeja
23 days ago
Reply to  Gätlin

Reeglina on eraisikud omavahelistes lepingutes võrdsed. Nii, et pool Teie vastusest on teemast mööda ning ebaoluline. Te räägite nagu te oleks olnud sunnitud nii kõrge intressiga laenu võtma? See, et kuskil sotsmeedias võlgnikest postitusi tehakse, on tegelikult vägagi normaalne nähtus, sest võlgnike huvide riivest (häbist, mittemateriaalne mõõtmatu element) on olulisem rahalise kahju tekkimise vältimine teistele isikutele, mida antud teave võimaldab vältida. Inkassod on aastaid ajalehtedes inimeste (võlgnike) andmeid avaldanud, seega see ei saa olla case.

Guest
Lugeja
23 days ago
Reply to  Lugeja

Gätlin sa väidad, et “Kohustused saavad täidetud.” Mida see õigupoolest sinu jaoks üldse tähendab? Et maksad nii palju tagasi nagu ise heaks arvad, ignoreerides algset kokkulepet? Või maksad siiski tagasi täpselt nii palju nagu laenu võttes kirja sai pandud?

Guest
Südametunnistus
23 days ago
Reply to  Lugeja

Sellega küll nõustuda ei saa, et eraisikute vahel pole mingeid piiranguid intressidele ega kõrvalnõuetele. Kui ettevõtja annab laenu tarbijale, on piirangud alati olemas ja neid on kohustuslik ka järgida, tegemist imperatiivsete sätetega.Tarbija on isik, kes võtab laenu enda isiklikuks tarbeks (VÕS § 5) ja teiseltpoolt ettevõtja (VÕS § 6), kes tegutseb laenu andes oma majategevuse raames. Kui laenu anda võhivõõrale, selle eest küsida intresse (ehk teenida tulu), laenuandmist reklaamida ja seda teha korduvalt ja korduvalt (ehk kliente on teisigi), siis on see majandustegevus.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x