Subscribe
Notify of

21 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Guest
Lugeja
27 days ago

Alles kirjutasid eelmises postituses, et sul pole meelerahufondi vaja. Et ei hakka seda mitte kunagi koguma (st ka mitte siis kui võlad makstud).
Ja nüüd siis see postitus, et sul ei ole raha, et eraisikule laen ära maksta. Olgu sinu suhtumine nii rahulik kui tahes, aga see pole meeldiv olukord, eks? Kas sa tõesti ei näe seost meelerahufondi puudumise ja selliste olukordade tekkimise vahel?
Sa räägid väga enesekindlalt, et meelerahufondi pole vaja. Aga tegelikult sa kasutad meelerahufondina võõraste inimeste rahakotti!

Guest
Lugeja
27 days ago
Reply to  Gätlin

Ma ei räägi ettevõtlikkusest ega teenuste müügist. Ettevõtlikkus on muidugi kiiduväärt ja nagu näed, soovisin sind selles toetada, ostsin lugemisõiguse 🙂
Ma räägin sellest, et kui tavalisel inimesel on mõni kuu rahaliselt raske, siis ta võtab puuduoleva raha oma meelerahufondist. Aga kui sul on mõni kuu raske, siis sa laenad puuduoleva raha (võõrastelt) eraisikutelt. Ehk kui rahatargal inimesel on meelerahufond oma rahakotis, siis sinu “meelerahufond” on võõras rahakotis.

Guest
Lugeja
27 days ago
Reply to  Lugeja

Muide, kasutuslimiidi sa said vabamaks juba umbes-täpselt poolteist aastat tagasi. See on päris pikk aeg, nii et loogiline, et kasvõi ühe-kahe kuu püsikulude suurune puhver võiks olla kogunenud. Kui vaid oleks tahtmist! Seda, mis on võlgnikule lubatud ja mis mitte, oleme juba arutanud, ei hakka oma argumente siin uuesti kordama.

Guest
Lugeja
26 days ago
Reply to  Gätlin

Kas sinu hinnangul oli see olukord niivõrd erandlik, et ei kordu mitte kunagi? Ja kui siiski kordub – sest lapsed jäävad ju ikka haigeks – siis mis on sinu plaan selliseks olukorraks?

Guest
Quest
26 days ago
Reply to  Gätlin

Tere! Sattusin blogi lugema. Tekkis küsimus. 1 laen on tähtajaks tagasi maksmata, aga see nagu pole üldse oluline? Juba vanad eestlased ütlesid, et võlg on võõra oma. Mul omal ka räiged võlad seljas ja raban looma moodi tööd, et neist vabaneda. Tänu ühele ebakompetentsele võlanõustajale kelle poole ma pöördusin abi saamiseks olen veel suurema supi sees kui varem. Ja nüüd satun siis lugema võlanõustaja blogi, et võlga pole vaja tagasi maksta. 🙂

Guest
Võlglase Blogi
25 days ago
Reply to  Gätlin

Vääramatu jõud? Sa vist ei tea päris täpselt, mida see väljend tähendab? Sinu või su lapse haigus ei ole mitte kuidagi näiteks vääramatu jõud. Sõda ja maavärin on vääramatud jõud. Hetkel käitud sa paraku lihtsalt ühe äärmiselt vastutustundetu laenuvõtjana, kellele kokkulepped ei tähenda mitte midagi.

Guest
Võlglase Blogi
25 days ago
Reply to  Gätlin

Sina ei saa lepingu osapoolena ju üksinda otsustada, mis on vääramatu jõud.

Guest
Võlglase Blogi
25 days ago
Reply to  Gätlin

Nüüd eksid sa kohe ikka väga rängalt ja kõvasti. Töökaotus ei ole vääramatu jõud, mitte kunagi. Vallandamine ei saa olla kuidagi põhjuseks, miks sa enam pole kohustatud laenu tagasi maksma.

Guest
Võlglase Blogi
25 days ago
Reply to  Gätlin

“Lõpptulemus peaks olema, et vähemalt põhinõue saaks tasutud selliselt tingimustel, mis oleksid võlgnikule jõukohased ja arvestaks ka tema miinimumvajadustega.”
See lause ei päde ka mitte kuidagi. Lõpptulemus peab alati olema see, et sa pead oma kokkulepetest kinni. Kui olid nii rumal, et sõlmisid kehvadel tingimustel laenulepingu, siis see on ju sinu viga, mitte laenuandja oma. Sinu asi on maksta tagasi täpselt nii palju nagu oli kokku lepitud, mitte siin mingit omaloomingut tegema hakata. Mis maailmas sa küll elad?

Guest
Võlglase Blogi
25 days ago
Reply to  Gätlin

Sul on ju alati võimalus lepingut mitte sõlmida. Kui sa oled juba lepingu sõlminud, siis on sinu asi seda täita. Keegi ei sundinud ju sind laenuvõtja suhtes vaenulike tingimustega kohast laenu võtma. Meil on ennekõike siiski turumajandus.

Guest
Lugeja
25 days ago

Nagu ma aru saan, siis antud blogi autor vist juriidika osas kõige tugevam inimene ei ole?

Guest
Juku
22 days ago
Reply to  Lugeja

Päris kindlasti pole 😀

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x